Danca Çeviri

Danca Çeviri hizmetlerimiz konusunda lütfen bizden fiyat alınız.

Danca, Hint-Avrupa dil ailesinin Doğu İskandinav dilleri koluna bağlı bir dildir. Çoğunluğu Danimarka’da olmak üzere 6 milyon kişi tarafından konuşulduğu tahmin edilmektedir.

Danca, İsveç dili ve Norveç dili ile karşılıklı anlaşılır niteliktedir ve bu üç dil Anakara İskandinav grubunu oluşturur. Diğer yandan İzlanda dili ve Faroe dili ise Ada İskandinav dillerini oluşturur. Bu dillerin tümü, 8. yy’da İskandinavya’nın ortak dili olarak kullanılan ve bir Germen dili olan Eski Norssup’tan türemiştir. Danca ilk kitabın basılması ise 1495 yılında gerçekleşmiştir.
Dance Çeviri

Danca, coğrafi olarak üç ana lehçeye, bu lehçeler içinde ise 30 alt lehçeye ayrılır. Küçük yüzölçümü (41,848km2) ve nispeten küçük Danca konuşan nüfusa inat (dil yaygınlığı sıralamasında 102.dir), 30 alt lehçe oldukça göze çarpan bir rakamdır.

Telaffuzu açısından en zor dillerden birisi olduğu kabul edilir. Bu, özellikle sesli harflerde belirginleşir, nitekim Batı dillerinde çoğunlukla 8-9 sesli harfin 12-14 farklı telaffuz şekli varken Danca’daki 10 sesli harfin (a, e, æ, i, o, å, u, o, ø, y) 20 farklı sesbirimi (fonem) ve bu sesbirimlerinin uzun, kısa okunuşları ve değişkenleri (alofan) bulunur ki bu da Danca öğrenmek isteyen bir kişinin karşılaşacağı zorlukları aşikar kılar.

Çeviri Hizmetlerimiz: Çeviri Dillerimiz:
Danca Akademik Çeviri İngilizce Çeviri
Danca Hukuki Çeviri Fransızca Çeviri
Danca Medikal Çeviri Rusça Çeviri
Danca Teknik Çeviri Arapça Çeviri
Danca Web Sitesi Çevirisi Almanca Çeviri