Gürcüce Çeviri

Gürcüce Çeviri Hizmetlerimiz

Gürcüce Çeviri konusunda alanında uzman tercümanlarla çalışmaktayız. Sizde Gürcüce profesyonel çeviri hizmeti aramakta iseniz lütfen bizi arayınız.

Gürcüce Alanında Çeviri Hizmetlerimiz

  • Gürcüce Tıbbi Çeviri
  • Gürcüce Teknik Çeviri
  • Gürcüce Hukuki Çeviri
  • Gürcüce Web Sitesi Çevirisi
  • Gürcüce Akademik Çeviri

Gürcüce Yeminli Tercüman

Alanında uzman Gürcüce Yeminli Tercüman ihtiyaçlarınız için lütfen bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Gürcüce Sözlü Çeviri

Lütfen bu konuda bizi arayınız ve Gürcüce Sözlü çeviri konusunda bizden fiyat alınız.

Kendine Özgü Alfabeleriyle Köklü Bir Güney Kafkas Dili

Ülkemizin kuzeydoğu komşusu Gürcistan’ın resmi dili Gürcüce dünya genelinde 4 milyonu aşkın bir nüfus tarafından konuşulmaktadır ve Güney Kafkas dil ailesinin en yaygın dilidir. Gürcüce aynı zamanda Gürcistan’da yaşayan Svan ve Megrel gibi etnik grupların hepsinin ortak dilidir.

İlk metinlerine 5. yüzyılda rastladığımız Gürcücede zengin bir edebiyat geleneği vardır. Tarih boyunca birçok alfabeden yararlanan dil bugün Asomtavruli, Nushkuri ve Mkhedruli adlı üç ayrı alfabeyle yazılmaktadır. Bu yazı sistemleri Gürcüceye özgüdür.

Türkçenin paylaşmadığı ismin ergatif hali gibi dilbilgisel özellikleri ve çok sayıdaki lehçeleri Gürcüceyi tercüme alanında en çok özen gerektiren dillerden biri haline getirmektedir.

Gürcistan SSCB’nin dağılmasıyla Türkiye’yle daha yakın bağlar kurmaya yönelmiştir. Serbest piyasa ekonomisini benimsedikten sonra da birçok alanda hem Batı ülkeleri hem Türkiye’yle etkileşimini arttırmıştır.

Bu gelişmelerin sayesinde Gürcistan günümüzde Türkiye’yle en iyi dostluk ilişkileri içinde bulunan komşularımızdandır. Aynı zamanda Türkiye ve Gürcistan toplumları arasında tarihten kaynaklanan yoğun ilişkiler söz konusudur.

 

Çeviri Hizmetlerimiz: Çeviri Dillerimiz:
Gürcüce Akademik Çeviri İngilizce Çeviri
Gürcüce Hukuki Çeviri Fransızca Çeviri
Gürcüce Medikal Çeviri Rusça Çeviri
Gürcüce Teknik Çeviri Arapça Çeviri
Gürcüce Web Sitesi Çevirisi Almanca Çeviri