İtalyanca Çeviri

İtalyanca Çeviri Hizmetlerimiz

İtalyanca Çeviri konusunda alanında uzman tercümanlarla çalışıyoruz. Sizde İtalyanca profesyonel çeviri hizmeti arayorsanız lütfen bizi arayınız.

İtalyanca Alanında Çeviri Hizmetlerimiz

  • İtalyanca Tıbbi Çeviri
  • İtalyanca Teknik Çeviri
  • İtalyanca Hukuki Çeviri
  • İtalyanca Web Sitesi Çevirisi
  • İtalyanca Akademik Çeviri

 

İtalyanca Yeminli Tercüman

Alanında uzman İtalyanca Yeminli Tercüman ihtiyaçlarınız için lütfen bizi aramaktan çekinmeyiniz.

İtalyanca Sözlü Çeviri

Lütfen bu konuda bizi arayınız ve İtalyanca Sözlü çeviri konusunda bizden fiyat alınız.

İtalyanca

İtalyanca, Hint-Avrupa dil ailesine bağlı Latince kökenli dillerden bir tanesidir. İtalya, Malta ve San Marino başta olmak üzere, İsviçre, Hırvatistan, Slovenya ve Fransa gibi ülkelerde yaygın olarak konuşulan ve dünya genelinde 70 milyon insan tarafından kullanılan bir dildir.

İtalyanca, diğer Latin kökenli dillere kıyasla, Latince’den en az uzaklaşmış dildir. Latince’deki uzun ve kısa sessiz harfler ile sözcüklerdeki vurgu gibi ögeler İtalyanca’da varlığını sürdürmektedir. İtalyanca, sözcükler açısından da Latince’ye en çok benzeyen dildir. Sözcüklerinin %89’u Fransızca ile, %87’si Sardinya dili ile, %85’i Katalonca ile, %82’si İspanyolca ile, %77’si ise Rumence ile örtüşür.

İtalya toprakları üzerinde uzun yıllar birbirinden bağımsız olarak gelişen devletler tek bir devlet olana kadar bambaşka lehçeler geliştirmişlerdir ki bu lehçelerin bir kısmı bugün farklı birer dil olarak anılmaktadır. Napoli dili, Sardinya dili, Sicilya dili bunlara örnek verilebilir. Sesli harflerin açıklığı ya da genişliği, sessiz harflerin uzunluğu ve yerel ağızın etkileri bu lehçeleri birbirinden ayıran temel özelliklerdendir.

İtalyanca‘nın Latince’den kopuşunun milattan önce 10.yy’da olduğu söylenebilir.14. yy’da Dante Alighieri İlahî Komedya’sını yazdığında İtalyanca artık oturmaya başlamıştır. 13. yy’da Napoli Krallığı hükmünde yayılmaya başlayan İtalyanca, daha sonraları aydınlanmanın ve hümanizmin dili olacaktır. 15yy’dan bu yana bu aydınlanma kültürünün bir simgesi haline gelen İtalyanca, günümüzde de önemini yitirmemiştir ve sanatın pek çok alanında belirginliğini korumaktadır.

Çeviri Hizmetlerimiz: Çeviri Dillerimiz:
İtalyanca Akademik Çeviri İngilizce Çeviri
İtalyanca Hukuki Çeviri Fransızca Çeviri
İtalyanca Medikal Çeviri Rusça Çeviri
İtalyanca Teknik Çeviri Arapça Çeviri
İtalyanca Web Sitesi Çevirisi Almanca Çeviri