Medikal Çeviri

Geniş Kapsamlı Medikal Çeviri Perspektifimiz

İnsan vücudundaki mükemmel düzenin işleyişini düşündüğünüz olur mu ara sıra… Kendi halinde sessiz sedasız işleyen bu sisteme dikkatli gözlerle baktığınızda, kendine özgü birtakım sırları ve farklılıklar da gözünüze çarpacaktır. Canlılığın sürmesi için gerekli kan, kalbimizden sadece ileri doğru açılabilen kapakçıklardan geçerek damarlar vasıtasıyla organlara ulaşır. Organlara ulaşan kandaki proteinler, sahip oldukları geniş potansiyel ile hayatımızın görkemli gizlerini de taşır. Yıldızlara benzerler bir yönleriyle… Yaşamsal proteinler, kutup yıldızı gibi sürekli mevcutken, diğer proteinler sürekli yıkılıp tekrar sentezlenir. Bu döngü hep böyle devam eder. Bir yandan, bedenin mevcut işleyişi sağlıklı şekilde devam ettirilmeye çalışılırken, bedenin sahibinin bedenin gereksinimlerine göre gelişmek için çabalar. Örneğin, bir öğrenci bedeni ise, yeni bilgiler öğrenmek ve hatırlamak için yeni proteinleri sentezler. Bedenin sağlıklı doğal döngüsü korunup, gelişimi de bu şekilde organize edilirken, elbette ki tüm bu olayların kontrolü ve gerektiğinde düzenlenmesi için de birçok deneyimli yönetici organın görevlerine hiç aralık vermeden devam etmeleri gerekir. Beyin ve sinir sistemi, bu kontrol görevini titizlikle bir an bile arama vermeksizin yerine getirir. Gerektiğinde hormon ve iletilerle müdahale eder. Amaç, her organın en iyi yaptığı işlevi yerine getirmesidir. Benzer bir kontrol mekanizması da DNA tarafından hücre sentezinin her aşamasında, sürekli ve mükemmel düzeyde işletilir.

Medikal Çeviri

Safiye Tıngır Online Tercümanlık olarak, bedenin işleyişindeki mükemmelliğin farkındayız ve çalışmalarımızda örnek alıyoruz. Medikal çeviri hizmeti bağlamında, geniş çeşitlilik gösteren bütün medikal çeviri türlerinde ancak belli bir alanda deneyim kazanmış, alanında uzman medikal çevirmenlerden oluşan geniş bir kadroyla çalışıyoruz. Bir başka deyişle, makale ve klinik çalışma çevirisinde farklı, CTD raporlarında ise farklı çevirmenlerle çalışıyoruz.

Firma yönetimi olarak, kontrol ve düzenleme görevimizi asla ihmal etmiyoruz.
Günümüzde değin, firmamızın genetik yapısı, kontrol mekanizmalarıyla hep sorunsuz çalıştı ve her zaman başarılı ürünler sentez etti.

Ülke çapında, gerek Tıp Fakültelerimiz gerekse Diş Hekimliği Fakültelerimizde görevli değerli akademisyenlerimizle çok başarılı çalışmalarda buluştuk.

Medikal çeviri kadromuzu alan bilgisinin yanında, ayrıca hem kaynak hem hedef dile, üst düzey terminoloji hâkimiyetine ve yüksek çeviri becerisine sahip başarılı çevirmenlerle sürekli zenginleştiriyor, böylece yıllardır bütün dil çiftlerinde zamanında ve kusursuz medikal çeviri hizmeti vermenin onurunu yaşıyoruz.

Bu anlamlı başarının getirdiği mutluluk ve gururu, tıp ve sağlık dünyasının siz değerli üyeleriyle birlikte geleceğe taşımayı ümit ediyoruz.

MEDİKAL ÇEVİRİ HİZMETİ SUNDUĞUMUZ BAŞLICA ALANLAR