Diğer Kayıt Aşamaları Nelerdir ?

Aşağıda belirtilen kayıt işlemleri bize ön kayıt yaptıran öğrencilerin bundan sonra yapması gerekenler ile ilgilidir.

  1. 1. Vize başvurusu için gerekli olan belgeleri hazırlayınız. Hazırlamanız gereken belgelere “Vize Başvuru İşlemleri” menüsünden ulaşabilirsiniz.
  2. 2. Hazırladığınız belgeleri ön inceleme için bizzat getiriniz veya posta yolu ile adresimize gönderiniz. Yapılacak incelemeden sonra -varsa- eksik evraklar size bildirilecektir.
  3. 3. Eksik olan evrakları da tamamlayıp bizzat getiriniz veya adresimize gönderiniz.

 

Okuldan kabul belgeniz geldikten ve vize belgeleriniz tam olarak hazır olduktan sonra yapılacak işlemler ise şu şekildedir:

  1. 4. Vize başvurunuzu yapınız. Vize başvurularınızı Amerika hariç sizin adınıza biz yapacağız. Amerika’ya gidecek öğrenciler Amerikan Büyükelçiliğine bizzat başvuru yapmaları gerekecektir.
  2. 5. Vize başvurusu esnasında veya daha sonra eğer ilgili ülke Konsolosluğu tarafından mülakat yapılacaksanız, bunu biz size bildireceğiz. Mülakatta nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size tarafımızdan danışmanlık yapılacak, bilgi ve tecrübelerimiz sizlere aktarılacaktır. Bunun için ofisimize bizzat gelmeniz veya telefon ile aramanız gerekmektedir.
  3. 6. Vize başvurusundan sonra, eğer vizenizi almışsanız, ön kayıt esnasında verdiğiniz depozitoyu düşerek geri kalan ücreti en geç bir hafta içinde bize veya direkt okula yatıracaksınız. Firmamız okulların yetkili Acentası olduğundan ücreti bize ödeyebilirsiniz. Bu şekilde uluslararası banka masrafları için ekstra ücret ödememiş olursunuz.
  4. 7. Gideceğiniz tarihi kesinleştirip uçak bileti rezervasyonu yaptıracaksınız. En ekonomik uçak bileti rezervasyonları ve temini için firmamız size yardımcı olacaktır. Bazı dönemlerde uçakların doluluk oranları fazla olduğundan, rezervasyonlarınızın vize başvurusundan önce yapılmasında fayda vardır.