İngilizce Kursu Türleri Nelerdir?

Genel İngilizce (General English)

Bu program, İngilizce’yi yeni öğrenmeye başlayanlardan, ileri seviyede bilenlere kadar farklı seviyelerde İngilizce bilgisine sahip olanlar için düzenlenmiştir.Yapılacak İngilizce seviye tespit sınavından sonra öğrenci, seviyesine uygun sınıfa katılır.Amaç, öğrencinin gramer(dilbilgisi), okuma, konuşma, dinleme ve yazma becerileri ile İngilizce kelime hazinesini geliştirmektir. İngilizce’nin temel kurallarına odaklanılır.

İş İngilizcesi (Business English) 


İş İngilizcesi (Business English) kursları, iş dünyasında kullanılan İngilizce öğretimine yöneliktir. Öğrenciye toplantıdan sunuş yapmaya, iş yazışmalarından telefon görüşmesine kadar iş hayatıyla ilgili bilgiler sunulur. Bunlara ek olarak genel İngilizce bilgileri de sunulan programda en az orta seviyede İngilizce düzeyine sahip olunması gerekmektedir.Özellikle yabancı dil seviyeniz orta (intermediate) düzeydeysebu program sizin için uygun olabilir.

Yöneticiler Ve İş Adamları İçin İngilizce (Executive English)

İş adamları, kamu ve özel sektör, orta ve üst düzey yöneticileri için hazırlanan bu kurslar; iş dünyasında etkili iletişimde bulunmayı amaçlar. Bu program, İş İngilizcesi programına oranla daha yoğun ve kısa sürelidir. Dersler bire bir(one to one) veya küçük gruplar(mini group) halinde yapılır.En az orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. İşadamıysanız ve vakit sizin için nakitse bu program son derece uygundur.

TOEFL Hazırlık (TOEFL PREPARATION)

TOEFL sınavı, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak veya sertifika programlarına katılmak isteyen öğrencilere uygulanır. Toefl sınavını geçmeniz halinde dünyanın bir çok üniversitesine kabulünüz sağlanır. Bu sınav öğrencilerin üniversitelere kabul edilmeleri ye yüksek lisans yapabilmeleri için ön şarttır.Bu program, öğrencilerin TOEFL sınavında başarılı olmaları için geren İngilizce okuma, İngilizce yazma,İngilizce dinleme-İngilizce anlama ve İngilizce dilbilgisi yetilerini, becerilerini geliştirmeye yöneliktir.En az orta-üst seviyede(upper-intermediate) İngilizce seviyesi katılımcılar için gereklidir. Bu birçok Yurtdışında İngilizce Yabancı Dil kurslarında 4/8/12 ve fazla haftalar geçerlidir.Minimum 16 Yaş ve üstü kişiler için geçerlidir.

GMAT, GRE, SAT (GMAT, GRE, SAT PREPARATION)

GMAT ve GRE, Amerika ve Kanada’da yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen öğrencilerin herhangi bir okula kayıt yaptırabilmeleri için vermeleri gereken sınavlardır. Farklı branşlara göre iki sınavdan biri öğrencilere uygulanır. SAT sınavı ise; bu ülkelerde lisans yani üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin vermeleri gereken bir sınavdır. Bu kurslar, öğrencileri bu sınavlara hazırlamak için düzenlenmiştir. İngilizce TOEFL sınavı gibi bu sınavlar da, yeterli İngilizce lisanı seviyesine sahip olunsa da özel bir hazırlık gerektiren sınavlardır.

IELTS Sınavı (IELTS PREPARATION)

Bu sınav İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da eğitim almak isteyenlerin vermeleri gereken İngilizce sınavdır.Kanada’daki İngilizce okutan okulların bir kısmı tarafından da kabul edilmektedir. İngilizce TOEFL sınavlarından farklı olarak öğrencilerin konuşma yetenekleri de ölçülür. Bu program, IELTS sınavını alacaklar için uygundur. Ielts İngilizce sınavı kurslarında 4/8/12 ve fazla haftalar için geçerlidir.Minimum 16 Yaş ve üstü kişiler için geçerlidir.