Vize Almak Kolay mı?

Dil okulları için vize almak kesin olarak kalaydır veya zordur denemez. Bu kişiden kişiye değişir. Dil okullarında okumak için şartlarınızın uygun olması gerekmektedir. Yurtdışı Eğitim sektöründe 7. yılına giren bir hizmet tecrübesine sahip olan Safiye TINGIR Yurtdışı Eğitim , prensip olarak öncelikle öğrenciyi dinlemekte, öğrencinin sahip olduğu sosyal, ailevi ve ekonomik yeterlilikleri öğrenmekte ve bu doğrultuda öğrenciyi yönlendirmektedir. Kimi öğrencilerin şartları hiçbir ülke vizesini almaya uygun değildir, kimi öğrenciler için ise belirli ülkelere vize almak daha uygundur. Aksi taktirde öğrenciye bakan yönüyle, hem büyük bir hayal kırıklığı, hem büyük bir emek ve zaman kaybı, hem de bir masraf söz konusudur.

Gitmek istediğiniz ülkenin elçilik görevlileri sizden bazı belgeleri kendilerine ibraz etmenizi isteyeceklerdir. Hangi ülkenin ne tür belgeler istedikleri “Vize Belgeleri” başlığı altında mevcuttur. Elçilik görevlileri en çok ülkenize olan bağlarınızı öğrenmek isterler. Amaç, eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkenize geri dönüp dönmeyeceğinizi tespit etmektir. Bu tespit için, ülkenize olan güçlü ailevi, sosyal ve ekonomik bağlarınızı belgelemeniz sizden istenecektir. Şu an ne iş yapıyorsunuz, neden kendi ülkelerinde eğitim almak istiyorsunuz, eğitim masraflarınızı karşılayacak şahsi veya ailevi gelir düzeyiniz yeterli midir, eğitiminizi tamamladıktan sonra ne yapacaksınız gibi soruların cevabı onlar için çok önemlidir.

Bütün bunlarla beraber şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki artık yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere birkaç yıl öncesine göre daha rahat ve kolay vize verilmektedir. Bunda Türkiye’de son yıllardaki ekonomik istikrar önem arz etmektedir.

Daha detaylı bilgi almak ve durumuzu değerlendirmek için02582413446 numaralı telefonu arayabilir veya mail atarak sorularınızı bize yöneltebilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede sizinle kontağa geçerek sorularınız ve durumunuz hakkında sizi bilgilendireceklerdir.