Yaz Okulları

Yaz Okulları 10-17 yaşları arasında bir öğrenci için ideal bir tatildir.

Eğlence… Dil Eğitimi….Arkadaşlarına anlatabileceği maceralar?

Ailerler için de idealdir çünkü onlar çocuklarının yaz aylarını kendisini geliştirmek için harcamasını… Daha yetişkin gibi davranmasını ve faydalı bir tatil geçirmesini isterler.

Yaz Okullarının bulunduğu ülkelerin yüzbinlerce yıllık tarihiyle dolu kaleleri, doğal güzellikleri ve her milletten yaşıtlarıyla geçen bir yaz tatilinde alınacak etkili bir dil eğitimi her iki tarafında istediği şeydir.

Eğer aynı fikirde iseniz örneğin, Cambridge, Oxford gibi tarihle dopdolu ve yemyeşil öğrenci şehirlerinde veya İngiltere’nin güneyindeki sahil şehirlerinde okyanus kıyısında geçirelecek bir yaz ayında, İngilizce’yi yerinde öğrenmek unutulmayacak bir deneyim olacak. Amerika’nın veya Kanada’nın güzellikleri ile dolu bir yaz tatili unutulmaz bir tatil olduğu gibi kazanımları ile de eşsiz bir tecrübedir.

Yaz okullarının, normal dil kurslarından farkı, kurumların öğrencilerin yalnızca eğitim değil, eğlenceli bir tatil geçirmek amaçıyla yolculuk ettiğinin bilincinde olarak hazırladığı programlar olmaları ve eğlenceli aktivite programlarıyla İngilizce derslerini içiçe sunmaları.

Aktivite programları, yüzme, tenis, basketbol, at binme gibi çeşitli spor etkinlikleri, karaoke, tiyatro, tombala, quiz gecesi, balo, sahilde barbekü gibi akşam eğlenceleri ve tarihi bölgelere günübirlik gezilerden oluşur. Tüm aktiviteler öğrencinin içinde bulunduğu yaş grubuna uygun ve diğer öğrencilerle kaynaşmasını kolaylaştıracak şekilde hazırlanır. İngilizce eğitimi eğlenceli ve özlenecek bir anıya dönüşür ve öğrencinin dil konusunda kendisine kazanacağı güven de bu anının bir hatırasıdır.

İsterseniz, İngiltere’nın en fazla güneş alan şehirlerinden birinde yaz okulunun denize nazır binasında sabahları 10-15 kişilik sınıflarda öğrenim görüp öğleden sonraları ve akşamları öğrenciler için hazırlanmış aktivite programlarına katılabilimak bir alternatif.

Ya da Cambridge’de, Cambridge Üniversitesi’ne yemyeşil çimenlerle çevrili tarihi yurt binalarında kalmayı şeçebilirsiniz. Bu özellikle grup halinde yolculuk eden gençler için harika bir şeçim olacaktır.

Eğer 16 yaşından küçük gençler için yaz okulu araştiriyorsanız, güvenlikleri içın endişelenmenize gerek yok. 16 yaşından küçük öğrenciler yurtlarda ve eğitmenlerinin gözetiminde kalarak, onlar için düzenlenmiş çeşitli programlarla hem eğlenceli zaman geçirecek, hemde sürekli öğretmenlerinin gözetiminde güvende olacaklar.

Dünyanın dört bir yanındaki kaliteli okulların özenle hazırladığı yaz okulu programları yoğun İngilizce programlarının yanısıra öğrencinin yıllar sonra bile gülümseyerek hatırlayacağı ve dünyanın dört bir yanından gelen yaşıtlarıyla sıkı dostluklar kurabileceği bir yaz tatili olanağı sunuyor.

Çeşitli yaz okulu programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.