ABD’nin bu programı yapmasının sebepleri

 

Amerika Birleşik Devletlerinin bu programı uygulamasının sebepleri şunlardır:

*Ucuz işçi çalıştırma politikası. Her sene ara işleri istihdam edebilme adına binlerce öğrenciyi ülkesine davet etmektedir. Amerikalıların çoğu, ülkesinden başka yerlere gitmek yerine kendi ülkelerinde kalmayı tercih ederler ve yaz aylarında sahil kenarlarına milyonlarca turistin gelmesinden dolayı işçiye ihtiyaç duyulur. Özellikle öğrenciler kendi bölümleri ve meslekleri ile ilgili işlerde çalışamazlar dediğimiz gibi bu işler ara işlerdir sadece belli bir dönem doğan açığı kapatmak adına oluşturulmuş işlerdir.

*Ülkesinde çeşitli milletlerin bulunmasını sağlama, Amerika her sene değişik yollardan özellikle Green Card ile 55,000 göçmen kabul etmektedir. Bu insanlara çalışma izni ve süresiz oturma izni vererek ucuz ücretlerle işçi temininde bulunmakta ve reklamını yapmaktadır.Work and Travel programı ile üniversite öğrencileri yani eğitimli kültürlü kimseler yaz tatilleri boyunca hiçbir sıkıntı yaşatmadan Amerika’da bulunarak çok uluslu ortamda 3-4 ay kalarak Amerikan ulusuna hizmet sağlayacaktır.Amerika da ırkçılık söz konusu değildir Amerika bilinci vardır.Hemen hemen bütün evlerin (house) kapılarında Amerikan bayrağı asılıdır ve  GOD BLES OF AMERICA yazar TANRI AMERİKAYI KORUSUN!Siz bu politikayı zedelemediğiniz sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

*Amerika Birleşik Devletleri Work and Travel sayesinde ülkesini gelecekte dünyaya hizmet edecek yada dünyanın gidişine yön verecek üniversite öğrencilerine ülkesini göstermekte bu şekilde ileride master gibi yada doktora gibi yüksek düşünün üniversite öğrencilerini kendi ülkesine çekmektedir.